• NAMAKI & FELFELI is a storytelling animation app for Farsi speaking children all over the world. Simple but full of poetry, music, fiction, proverbs and folkloric imagery.


سخنی با بزرگترها

بزرگترها بهتر است قبل از شروع قصه، با انتخاب «سخنی با بزرگترها» با طرز کار این برنامه یا اپلیکیشن، مخصوصاً استفاده از پانویس‌ها آشنا شوند. در صفحۀ اول می‌توانید با انتخاب «قصه» یک‌راست بروید سراغ اصل مطلب و قسمت‌های مختلف قصه را ببینید.

بازی‌ها

در بخش بازی‌ها چهار بازی ساده برای آشنایی کودکان با غذاها، سازها، حیوانات و سوغاتی‌های مناطق مختلف ایران که در این قصه از آن‌ها استفاده شده تدارک دیده‌ایم. توضیحش هم این است که مثلا در بازی سازها هم صدای سازی را می‌شنویم و کودک باید تصویر همان ساز را انتخاب کند تا بتوانیم به صفحۀ بعد برویم.

قصه

نمکی که عزمش را جزم کرده تا با یافتن دیو و شکستش، فلفلی را رها کند و به مادرش برساند، در قسمت‌های مختلف قصه، به کسانی برمی‌خورد که به کمکش می‌آیند.

منابع

نویسندگان به جز شعرهایی که خود ساخته‌اند و داستان اصلی را روایت می‌کند، از منابع متعددی استفاده کرده‌اند که در اینجا آورده‌ایم. تکه‌هایی از ادبیات عامیانۀ ایران و متَل‌ها، ضرب‌المثل‌ها، بازی‌های کودکانۀ قدیمی و لالایی‌ها و... به مناسبت‌های مختلف در داستان استفاده شده و هر جا که احتیاج به توضیح داشتید روی دکمۀ پانویس بزنید تا معنی واژه‌ای یا توضیحات گاه مفصلی ببینید در مورد یک عبارت یا شعر یا ضرب‌المثل و...